Kokouskäsittely
Daniela Huber toi esille kävely- ja pyöräteiden turvallisuuden ja kysyi, voisiko myrskyn jälkeen kävelytielle tulleen suuren määrän havunneulasia harjata pois ennen kylmiä säitä / tien jäätymistä. Huber esitti myös toiveen frisbeegolf-radan siistimiseksi raivaamalla. Huber kysyi pikku-Jyppyrän vapaa-ajan tonttien myyntiinsaattamisesta.
Emilia Lyttinen esitti toiveen, että kunnan sivuilla olisi tietoa, mitä palveluja kylissä on tarjolla. Lisäksi Lyttinen kertoi, että VT21 -tiehanke Karesuvannon kohdalla on aiheuttanut keskustelua; Karesuvannon kylästelykierroksen jälkeen on tullut yhteydenottoja ja kylän kiertävä vaihtoehtoinen reitti on herättänyt ajatuksia puolesta ja vastaan.
Iisko Palojärvi kysyi mahdollisuudesta muuttaa Tuohustien kelkkareitin linjaa. Hän toi esille myös Näkkälä-Palojärvi -reitillä olevan vaarallisuuden kohdassa, jossa reitti tekee mutkan, ja kysyi, voisiko vaarallisia tolppia sahata (uusi reitti menee suoraan).